Pandemi Protokolümüz Hakkında

Sayın Velimiz,
Okulumuz MEB tarafından ilan edilen eğitim takvimi gereği 17 Ağustos Pazartesi günü telafi eğitim programı içeriğiyle 2020-2021 eğitim öğretim dönemini açacaktır. Yeni eğitim öğretim dönemi eğitim sektöründe de yeni normal kurallarına uygun olarak düzenlenmiştir.
Kurum olarak içinden geçtiğimiz pandemi sürecinde devam ettiğimiz online eğitimlerimizle öğrencilerimizin aksamadan öğrenime devam etmesini sağladık. Öğrencilerimize sağladığımız bu kesintisiz eğitim ile onların yanında olduk, velilerimizin ise yeni dönem kayıtlarında ve kayıt yenileme süreçlerinde yanında olacağız. Erken kayıt indirimimize çok yakın olan tutarlarla kayıtlarımızı almayı sürdürüyoruz.
Pandemi sürecinin her sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de ekonomik anlamda sıkıntılarını yaşamaktayız.Ancak biliyoruz ki hem bizler mesleğimize olan bağlılığımız ve ülkemizin güzel geleceğine olan inanç ve sorumluluğumuz gereği hem de sizler biricik evlatlarınızın güzel bir eğitim alma haklarından onları mahrum etmemek amacında olduğunuzdan eğitim sürecini birlikte devam ettireceğiz. Bu anlamda çalışmalarımız sürerken biliyoruz ki yeni dönemde bu isteğin yanında her iki tarafında ekonomik kaygıları var.Biz bu kaygıların farkında olarak hem kurum sürekliliğini devam ettirmek ve tüm çalışanlarımızın haklarını korumak hem de velilerimizin kaygılarını azaltmak için üstümüze düşen sorumluluğu kabul ediyoruz. Yeni dönem eğitim hizmetleri ücretini pandemi sürecinin alternatif planlarına göre güncelliyoruz.
Yeni dönem eğitim planlarında MEB ‘in öngördüğü 3 plan için 3 farklı ücretlendirme aşağıdaki gibi planlanmıştır:
1.Yüzyüze Eğitim: Tüm akademik ve sosyal eğitim,yemek hizmetleri var olduğundan karşılıklı sözleşmede üzerinde anlaşılan tüm ücret tahsil edilecektir.
2.Hibrit Model: Bu modelde öngörülen eğitimin bir kısmının yüz yüze bir kısmının onlıne devam etmesi bu noktada sunulan yemek hizmet ücreti yarı yarıya alınacak eğitim hizmetinde ise %25 indirim yapılacaktır.
3.Uzaktan Eğitim Modeli: Eğitim sürecinin online devam ettiği zaman aralığında  yemek ücreti talep edilmeyecektir.Eğitim ücretinden ise %25’lik bir indirim sunulacaktır.

Bu ücret indirim ve planlaması her iki tarafında haklarını gözetecek şekilde planlanmış ve kurumun sürecin zorluk ve sorumluluğunu veliyle  paylaşması amacıyla yapılmıştır. Bu anlamda yapılan sözleşmelere ek pandemi protokolü eklenip karşılıklı olarak imzaya açılacaktır.
Sizlerden beklentimiz ise kurumun iyi niyetinin farkında olarak şüphe duymadan kayıtlarınızı gerçekleştirmenizdir. Çünkü zamanlı yapılan  kayıt okula da planlamasını vakitlice yapabilme avantajı sağlıyor. Kurumda bu durumda  ne kadar öğrencisi olduğunu bilip ona göre sınıf ve öğretmen planlaması yapabiliyor. Yeni yılda her anlamda sağlıklı bir dönem geçirmek dileğiyle saygılar sunuyoruz.

Gaziantep Amerikan Kültür Koleji Yönetimi